Tento web používá cookies, prehliadaním webu súhlasíte s ich použitím. Beriem na vedomie

Výber kompresného systému

Výber kompresného systému

Kompresný systém využívaný pri freestyle kolobežkách

  • Kompresný systém je dôležitou časťou freestyle kolobežky, ktorý zabezpečuje držanie hlavového zloženia pokope, no zároveň sa stará o to, aby sa riadidlá otáčali jednoduchšie.
  • Kompresný systém si môžeme primárne rozdeliť na štyri najčastejšie zloženia, ktorými sú ICS, SCS, HIC a IHC.

ICS (Inverted Compression System)

  • Invertovaný/vnútorný kompresný systém (ICS) je možné použiť na väčšine riadidiel a vidlíc. Pri začiatkoch éry freestyle kolobežiek to bol najrozšírenejší kompresný systém, ktorý však postupne upadal do pozadia, pretože ho nahradili inovatívnejšie kompresné systémy ako spomínaný HIC, SCS či IHC. Na trhu je predávaný v rôznych dĺžkach a je dôležité, aby bola kompresná skrutka bezpečne pripevnená k ježkovi, ktorý je umiestnený vo vnútri riadidiel. Ako sme už spomínali, tento kompresný systém sa v súčasnosti už veľmi nepoužíva a to ani u najlacnejších modelov od výrobcov ako District, Crisp, Grit a iných. (OBRÁZOK)

SCS (Standard Compression System)

  • Štandardný kompresný systém (SCS) je rozdelený na dve veľkosti kompatibility s riadidlami o vonkajšom priemere zvislej tuby 31,8 mm alebo 34,9 mm . SCS je najefektívnejší a najviac používaný kompresný systém pri stavbe freestyle kolobežky. Pri SCS musíš dbať nato, aby si nepoužil riadidlá s výrezom, pretože sa SCSko nebude mať o čo utiahnuť. Riadidlá síce môžeš odrezať, ale tým stratíš záruku. (OBRÁZOK)

HIC (Hidden Internal Compression System)

  • Skrytá vnútorná kompresia (HIC) sa používa iba pri riadidlách, ktoré majú vnútorný priemer 31,8 mm a vonkajší priemer zvislej tuby 34,9 mm. Pri riadidlách, ktoré využívajú systém HIC je tento údaj uvedený v samotnom popise produktov. Podložka môže mať rôzne tvary a dĺžky, ale môže byť tiež vyrobená z rôznych materiálov, plastu alebo kovu. (OBRÁZOK)

IHC (Inverted Hidden Compression)

  • Tento kompresný systém označujeme za najmladší medzi už spomínanými. Vo vidlici je často zabudovaná vnútorná skrytá kompresia (IHC) a je kompatibilný s riadidlami štandardnej veľkosti s vnútorným priemerom 28 mm. Jeho hlavnou výhodou je pevnosť spojenia vidlice s riadidlami a jednoduchá montáž či demontáž. IHC sa však neodporúča kombinovať s ICS alebo SCS systémom.

Podeľ sa s nami o to, ktorý kompresný systém využívaš ty na našom instagrame thegrind.sk . Ak ťa zaujal tento článok, neváhaj si prečítať aj iné, ktoré ti ponúkame v rámci našej rubriky Freestyle Škola.

Filtrovať produkty
Zobrazuje sa 0 - 0 z 0 produktov